Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Hırsızlık Olaylarına Karışan 5 Şüpheli Yakalandı
06.11.2017  
Hırsızlık Olaylarına Karışan 5 Şüpheli Yakalandı
 
03 Kasım günü saat 21.50 sıralarında Pınarbaşı Mahallesinde bulunan bir ikamette hırsızlık şüphelisi (2) şahsın ev sahibi S.T. ile karşılaşınca balkondan atlayarak kaçtıkları bilgisi elde edilmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;
 
İkametin yakınında sokak üzerinde durumundan şüphelenilen B.B. isimli şahıs durdurulmuş, şahıs arkadaşları G.E. ve B.Ç.’den borç para istediğini, arkadaşlarınında parayı sokak üzerinde atarak gittiklerini, parayı aradığını söylemesi üzerine şüpheli şahıs hakkında inceleme yapılmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldüğü esnada, şüpheli şahsı G.E. isimli bayan şahıs telefonla aramış ve bulundukları yerde arkadaşlarının hırsızlık yaptıklarını, onları oradan kaçırdıklarını  ifade etmiştir.
 
Olayla ilgili yapılan araştırmada, B.Ç. isimli şahsın Rent A Car’dan kiraladığı ve hırsızlık olayında kullanılanaracın Etiler Mahallesinde bulunan semt pazarında beklemede olduğu anlaşılmış, araç içerisinde bulunan (18) adet suç kaydı bulunan M.İ.C. (23), (1) adet suç kaydı bulunan B.Ç. (29) ve G.İ.(26) isimli şahıslar yakalanmıştır.
 
Yapılan araştırmada olay anında şahısların yanında (44) adet suç kaydı bulunan ayrıca 8 ayrı suçtan aranması bulunan S.Ö. (25) isimli şahsında olduğu tespit edilmiş, şüpheli şahıs görevlilerimizce ikametinde yakalanmıştır.
 
Şüphelilerin üstlerinde yapılan aramada; G.E.’den müşteki S.T’ye ait (1) adet inci kolye ve (1) adet inci bileklik, B.Ç.’den (5) gr esrar maddesi, ikametlerinde yapılan aramalarda ise çok sayıda imitasyon malzemeler, saatler ve (1) adet tüfek ve elektronik eşyalar ele geçirilmiş, yapılan araştırmada ele geçirilen eşyaların; 22 Ekim ve 03 Kasım tarihlerinde Pınarbaşı Mahallesinde, 15 Ekim tarihinde Arapsuyu Mahallesinde, 25 Eylül Tarihinde Dutlubahçe Mahallesinde ve 02 Kasım tarihinde Toros Mahallesinde  bulunan ikametlerden çalındığı tespit edilmiştir.
 
Şüpheliler S.Ö, M.İ.C., B.Ç., G.E. ve B.B. haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişler,  B.Ç., G.E. ve B.B. Cumuriyet Savcılığınca serbest bırakılırken S.Ö. ve M.İ.C. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmışlardır.    
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER