Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Mensup Şahıslar Meis Adası’na Kaçmak İsterken Yakalandı
18.05.2017  
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Mensup Şahıslar Meis Adası’na Kaçmak İsterken Yakalandı
 
Kaş İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce müşterek yapılan çalışmalarda; Kaş ilçesinden Meis Adası’na yasadışı yollardan yurtdışına çıkmak isteyen F.C., E.C., Y.D.F., Ş.F., M.K., Y.K. ve Suriye uyruklu B.H. isimli şahıs olmak üzere toplam 7 şahıs ve bu şahısların yanlarında götürdükleri 4 çocuk yakalanmıştır.
 
Yakalanan şahıslardan E.C. ve M.K. isimli şahısların FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlaması ile İstanbul ve Düzce illerinden aranma kaydı bulunduğu, yine yakalanan E.C., Y.D.F., Ş.F., M.K.,Y.K., isimli şahısların ise FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne müzahir şahısların kullanmış oldukları BYLOCK programını kullandıkları tespit edilmiştir.
 
Akabinde yapılan çalışmalar neticesinde Göçmen Kaçakçılığı ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık yaptığı tespit edilen S.K., S.S., T.S., M.S., Ö.Ö., A.O.Ö, Y.D. ve  E.B. isimli şahıslar yakalanmışlardır.
 
Tahkikatın sonunda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne müzahir oldukları ve yurtdışına yasadışı yollardan çıkmak istedikleri tespit edilen F.C., E.C., Y.D.F., Ş.F., M.K. ve Y.K. ile birlikte bu şahısları yurtdışına kaçırmak için organizatörlük yapan Ö.Ö., A.O.Ö, Y.D., E.B.  ve Suriye uyruklu B.H. isimli şahıslar, 17 Mayıs günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmişlerdir.
 
 Çıkarıldıkları adli makamlarca Ö.Ö., Y.D., E.B., Y.K., M.K., F.C., ve Y.D.F. isimli şahıslar tutuklanmış, A.O.Ö., ve Ş.F. isimli şahıslar adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, Suriye Uyruklu B.H. isimli şahıs serbest bırakılmış, B.H. isimli şahıs ülkemize yasadışı yollar ile giriş yaptığı tespit edildiğinden İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne idari işlemlerin yapılması için teslim edilmiştir.
 
E.C. isimli şahıs hakkında ise İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca yakalama kararı bulunduğundan, şahıs hakkında adli işlemlerin tamamlanabilmesi için İstanbul iline sevk edilmiştir.
 
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER