Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Antalya’da Tayland Uyruklu 4 Bayanı Fuhuşa Zorlayan Çin Uyruklu 4 Şahıs Yakalandı
17.07.2017  
Antalya’da Tayland Uyruklu 4 Bayanı Fuhuşa Zorlayan Çin Uyruklu 4 Şahıs Yakalandı
 
14 Temmuz günü saat 23.15 sıralarında ilimiz Eski Lara Yolunda bulunan bir işyeri önünde yardım isteyen yabancı uyruklu bayanın olduğu bilgisi elde edilmesi üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;
 
Bahse konu adresten temin edilen Tayland uyruklu bayanın yönlendirmesi ile suç adresi ikamete geçildiğinde Tayland uyruklu olduklarını beyan eden (3) bayan ve Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu (1) bayan (2) erkek şahıs ikamette temin edilerek Asayiş Şube Müdürlüğüne intikal ettirilmiştir.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince Tayland uyruklu (4) bayan ile yapılan görüşmede; kendilerinin Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu L.K. isimli şahıs ile konuşup Türkiye’de masöz olarak çalışmak üzere anlaştıklarını ve Antalya iline geldiklerini, havalimanında kendilerini ikamette yakalanan Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu H.T. ve A.B. isimli şahısların karşıladıklarını, geldiklerinin 4. günü L.K isimli şahsın pasaportlarını ellerinden alarak kendilerini dövmek ile tehdit ederek fuhuş yapmaya zorladıklarını, bu şahısların sürekli ikamette bulunduklarını, kapıyı kilitli tutmak suretiyle dışarı çıkmalarına izin vermediklerini, Tayland uyruklu U.W. isimli bayanın evde bulunan yatak çarşaflarını birbirine bağlayarak ikametten kaçtığını ve oradan geçen vatandaşlara Polis’ i aramalarını istediğini beyan etmişlerdir.
 
Fuhuş amaçlı insan ticareti suçu işledikleri anlaşılan şahıslardan; Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu L.K. (38) isimli şahsın bayanları Antalya’ya masöz olarak çalışmak üzere getiren şahıs olduğu, Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu H.T. (40) isimli şahsın bayanların başında bekleyerek evin ihtiyaçlarını karşıladığı, H.T. isimli şahsın eşi olduğunu beyan eden Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu B.Y. (38) isimli bayanın ise H.T. ile birlikte hareket ettiği anlaşılmıştır.
 
Fuhuş amaçlı eve gelen şahıslardan parayı aldığı beyan edilen ve olay anında mağdur bayanlara ait pasaportlar ile evden kaçtığı anlaşılan şahsın, yakalanması amaçlı yapılan çalışmalarda, 14 Temmuz günü saat 04.30 sıralarında Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu A.B. (56) isimli şahıs üzerinde Tayland uyruklu (4) bayana ait pasaport ile birlikte Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yakalanmıştır.
 
Tayland uyruklu U.W. (30), C.Y. (28), R.S. (28), T.T. (30) isimli “insan ticareti” mağduru bayanlar gerekli işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
 
Şüpheli 4 şahıs hakkında “insan ticareti (fuhuş amaçlı)” suçundan işlem yapılarak 16 Temmuz günü adli makamlara sevk edilmiş, çıkarıldıkları mahkemece 3 erkek şüpheli tutuklanmış, 1 bayan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER