Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Antalya Emniyeti Ayın ve Yılın Polisi Ödül Töreni Yapıldı
 

 

 

Antalya Emniyeti Ayın ve Yılın Polisi Ödül Töreni Yapıldı
 
 
Görevi boyunca toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için canını hiçe sayarak görev yapmakta olan tüm personelimizin mesleğini daha profesyonelce yürütmelerini, daha başarılı olmalarını ve göstermiş oldukları başarıda devamlılıklarını sağlamak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapan personeller arasından “Ayın Polisi” seçilmekte, yıl sonu itibariyle de Ayın Polisleri olarak seçilenler arasından “Yılın Polisi” seçilmektedir.
 
Aralık ayı içerisinde başarılı görev yapan personeller arasından;
 
12 Aralık günü saat 16.00 sıralarında Emek Mahallesinde kapkaç olayı meydana geldiği bilgisi elde edilmesi üzerine yapılan çalışmalarda, eşkâllere uygun (3) şahsın motosikletle seyir halinde iken “Dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalışması üzerine, kovalamaca sonucu (2) şahsın yakalanması ve birinin tutuklanması, üçüncü şahsın kimliğinin tespit edilmesi ve sonrasında Konya ilinde yakalanmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru S.Y. “Ayın Şubeler Polisi”,
 
 
19 Aralık günü, (10) ayrı suçtan aranan şüpheli A.T.’nin, B.E. isimli şahsın kimlik bilgilerini kullanarak Tahılpazarı Mahallesinde bulunan bir pansiyonda bulunduğunun tespit edilmesi ve yakalanması olayında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru R.A.T. “Ayın Merkez İlçeler Polisi”,
 
 
15 Aralık günü, Belek Mahallesinde bir otobüs firmasının yazıhanesi önünde (2) şahsın (6) gram esrar maddesi ile yakalanması, genişletilen soruşturma kapsamında yapılan aramalarda, toplamda (3.167) gram esrar maddesi ile kaçak alkol imalat yeri olarak kullanılan deponun suçta kullanılan malzemelerle birlikte ele geçirilmesi ve yakalanan (8) kişiden (5) ‘inin tutuklanması olayında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Serik İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.V.A. “Ayın Dış İlçeler Polisi” olarak seçilmişlerdir.
 
İlimizde 2017 yılı içerisinde seçimi yapılan (32) Ayın Polisi arasından, Eylül ayında “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Yöneticisi Olma” suçundan aranan firari durumdaki M.Y. isimli şahsın (Üniversite Yapılanması ve Bölge Talebe Sorumlusu), personelin dikkati sonucu eşkâlinden tespit edilerek yakalanması ve adli mercilere teslim edilerek, tutuklanmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü emrinde görevli Polis Memuru K.S. “Yılın Polisi” olarak seçilmiştir.
 
 
Ayın Polisi olarak seçilen (3) personel ve Yılın Polisi olarak seçilen (1) personel 12 Ocak günü İl Emniyet Müdürümüz Sayın Celal UZUNKAYA’nın makamında, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımı ile düzenlenen törende ödüllendirilmişlerdir.
 
Yılın Polisi; ailesiyle birlikte bir hafta süreyle Kıbrıs’a tatile gönderilecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER