Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Almanya’da Yaşayan 2 Şahsın Gayrimenkullerini Sahte Nüfus Cüzdanı İle Satan 6 Şüpheli Yakalandı
09.11.2017  
Almanya’da Yaşayan 2 Şahsın Gayrimenkullerini Sahte Nüfus Cüzdanı İle Satan 6 Şüpheli Yakalandı
 
Almanya ülkesinde ikamet eden M.Ç. ve M.K. isimli şahısların, İlimiz Aksu ilçesi Çankaya Mahallesinde bulunan (2) ayrı parsel tarlalarının 09 Ağustos günü kendi adlarına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanları ile Y.Ö. adına tapu evrakına göre (400.000) TL bedelle satışının yapıldığı, 18 Ağustos tarihinde Y.Ö.’nün de bahse konu tarlalardan birini tapu evrakına göre (320.000) TL. bedelle bir şirkete, diğer tarlayı ise tapu evrakına göre (110.00) TL bedelle S.A. isimli şahsa satıldığını öğrenmeleri üzerine şikayette bulundukları, sonrasında S.A.’yı arayarak görüştüklerinde S.A.’nın tarlayı U.U. isimli şahsın yönlendirmesi ile bedelsiz olarak aldığını, tarlayı bedelsiz olarak sahiplerine devredeceğini beyan ettiği ve konu ile ilgili Aksu Tapu Müdürlüğünde tutunak tutulduğu anlaşılmış olup, konu ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatılmıştır.
 
Soruşturmaya konu olan müştekilerin kimlik bilgileriyle düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanları ile müştekilere ait gayrimenkullerin satılması olayı ile ilgili yapılan çalışmalarda, U.U. isimli şahıs ile A.Ç.’nin birlikte hareket ettikleri, R.U. isimli şahsın da bu şahıslarla birlikte hareket ettiği, tarlaların sahte nüfus cüzdanı ile satış işlemini yapan şahsın da A.Ç.’nin babası  H.Ç. olduğu anlaşılmış ve konuyla ilgili 29 Eylül günü projeli çalışma başlatılmıştır.
 
Yapılan çalışmalar neticesi olayın şüphelileri olduğu tespit edilen R.U. ve S.A. isimli şahıslar ilimizde, A.Ç. ve U.U. isimli şahıslar Bursa ilinde 06 Kasım günü yakalanmışlar, H.Ç. isimli şahıs Kırıkkale ilinde, Aksu Tapu Müdürlüğünde görevli B.B. isimli şahıs da ilimizde 07 Kasım günü yakalanmışlardır.
 
A.Ç.’nin Bursa ilinde bulunan ikametinde yapılan aramada; (1) adet av tüfeği, (1) adet mavzer tabir edilen tüfek, (1) adet tabanca, bu silahlara ait fişekler, çeşitli miktarlarda uyuşturu olduğu değerlendirilen maddeler, (79) adet (100) Amerikan Doları  (99) adet (100) EURO para ele geçirilmiştir.
 
Şüpheli şahısların haklarında yapılan incelemede; U.U. isimli şahsın, “Tasarlayarak Adam Öldürme, Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet, Cebir veya Tehdit ile Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Yağma ve Borçlunun Ödeme Şartını İhlal” suçlarından dosyalarının bulunduğu, A.Ç. isimli şahsın, “5607 S.K.M. ve 4733 S.K.M.” suçlarından dosyalarının bulunduğu, “4733 S.K.M.”suçundan (3) ayrı aranma kaydının bulunduğu, R.U. isimli şahsın “Tasarlayarak Adam Öldürme, Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet, Cebir veya Tehdit ile Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından dosyasının bulunduğu, S.A., H.Ç. ve B.B. isimli şahısların ise kayıtlarının bulunmadığı anlaşılmıştır.
 
Şüpheliler U.U., A.Ç., H.Ç., S.A., R.U. ve B.B. haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte 09 Kasım günü adli makamlara sevk edilmişler, B.B. ve S.A. Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakılmışlar, R.U. çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılırken U.U., A.Ç. ve H.Ç. ise tutuklanmışlardır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

  

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER