Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17 Mayıs Günü Antalya’da “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” Yapıldı
17.05.2017  
17 Mayıs Günü Antalya’da “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” Yapıldı
 
Ülkemizde son dönemlerde artış gösteren özellikle kavşaklar, parklar ve kamuya açık kentsel mekanlarda çocuklar başta olmak üzere bazı kişilerin araç camı silmek ya da insanları taciz ederek para vermeye zorlamak, mendil, çiçek, hediyelik eşya satışı yapmak veya dilenmek suretiyle toplumun huzur ve güvenliğini tehlikeye düşürdükleri görülmektedir.
 
Bu itibarla, huzurun ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla yurt genelinde özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde (terminal, gar, hastane, park, bahçe vb.) kamu düzenini bozan bazı faaliyetlerde bulunan şahıslara yönelik 17 Mayıs günü saat 09.00-15.00 saatleri arasında 81 İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eş zamanlı olarak “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” adı altında uygulama yapılmıştır.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Antalya Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen uygulamada Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş, Yabancılar, Çocuk, Trafik Denetleme, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri başta olmak üzere diğer birimlerimiz ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimizden personel takviyesi ile Belediyeler, İl Göç İdaresi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personelleri olmak üzere toplam; (331) personel ve bu personellerden oluşturulan (89) ekip ile ilimiz genelinde (21) bölge, (69) noktada gerekli denetim ve kontroller yapılmıştır.
 
Uygulama esnasında (1.018) şahsın ve (58) aracın sorgulaması yapılmış, aranan (3) şahıs yakalanmış, Türk Ceza Kanunu’nun 229. Maddesi’nden (Dilencilik) (1) şahsa, Türk Ceza Kanunu’nun 233.Maddesi’nden (Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali) (2) şahsa olmak üzere toplam (3) şahsa adli işlem yapılmış, Kabahatler Kanunu’nun 33. Maddesi’nden (Dilencilik) (20) şahsa, Karayolları Trafik Kanunu’nun 68. Maddesi’nden (Trafiği Tehlikeye Sokmak) (1) şahsa olmak üzere toplam (21) şahsa (1.696 TL.) İdari Yaptırım Kararı uygulanmıştır.
 
Ayrıca uygulama esnasında,  yabancı uyruklu (4) şahıs idari işlem yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilmiş, (45) Suriye Uyruklu şahsa tebligat yapılmış, (5) Suriye Uyruklu çocuk ailesine teslim edilmiştir.
 
Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böyle de devam edecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER