Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13. A Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu
04.10.2018  
 
13. A Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi Sınav Duyurusu
 
87/12028 karar sayılı Tüzük kapsamındaki sivil kullanım amaçlı patlayıcı maddeleri kullanacak olanların,  13. A Sınıfı Ateşleyici Yeterlilik Belgesi yazılı sınavı 11 Kasım 2018 Pazar günü saat 10.00’da, yazılı sınavda başarılı olacakların mülakat sınavları ise 12-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olup, başvurular için son müracaat tarihi 24 Ekim 2018 Çarşamba günüdür.
 
Sınava katılmak için ilk defa müracaat edecek adaylar;
 
-          Ateşleyici Yeterlilik Belgesi almasında veya patlayıcı madde işleri ile uğraşmasında sakınca olmadığına dair tam teşekküllü Devlet Hastanesinden veya Üniversite Hastanesinden alacakları sağlık kurulu raporu,
 
-          Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ile fotokopisi,
 
-          4 adet fotoğraf ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü, Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne müracaaat etmeleri gerekmektedir.
 
Adaylar öncelikle yukarıda sayılan evraklar ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü, Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri, müracaat durumları değerlendirilip uygun görülmesi halinde adayların sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne müracaat etmeden önce yatırılan sınav ücretlerinin iadesi  yapılmayacaktır.
 
Sınava katılmak için ilk defa müracaat edeceklerin durumlarının uygun görülmesi halinde ve Emniyet Müdürlüğünde müracaat dosyası bulunanların en geç 24 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 17.00’a  kadar 300 TL sınav ücretinin  Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve TC kimlik bilgileri belirtilerek sınav ücretini yatırdıklarına dair dekontun aslı ile birlikte Emniyet Müdürlüğü Uncalı Hizmet Binası Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne şahsen müracaatta bulunmaları gerekmektedir.
 
Belirtilen tarihten sonra yapılacak  sınav müracaatları bir sonraki sınav dönemi için değerlendirilmeye alınacak olup, yatırılan sınav ücreti adaya iade edilmeyecektir.
 
Sınava girecek adaylar sınav ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.ozelguvenlik.pol.tr internet adresinden ulaşabilirler.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 
ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Antalya Valiliği
  • Polis Akademisi
  • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Radyosu
  • Polis Eşleri Derneği
  • Göç İdaresi
  • E-Devlet Hizmetleri
  • BİMER