Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük
 

Bu Bayramda Bende Trafik Polisiyim!

İçişleri Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda, bayramda meydana gelebilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla “Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası başlatılmıştır. Çocuklarımız üzerinden başlatılan kampanya ile çocuklarımız, trafikte “aşırı hız yapılması, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takılmaması ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı” durumlarında, kırmızı düdüğünü çalarak ailelerini ve sevdiklerini bu kural ihlalleri hakkında uyaracaklardır. Ayrıca, EGM Trafik@TrafikEgm twitter adresi üzerinde açılan  #KırmızıDüdük hashtagi üzerinden seyahat esnasında verilen görevi tamamlayıp, fotoğraflayıp etiketleyen ve en fazla beğeni alan (100) çocuğumuza bisiklet verilecektir.

 

VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ 

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI
 1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 2. Yarışma sadece Twitter platformu üzerinde düzenlenmektedir.
 3. Yarışmaya 18 yaşından gün almamış herkes katılabilir.
 4. Yarışmacılar anne, baba ve kendilerine ait Twitter adreslerini kullanabilir
 5. Yarışmacılar, “Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim” bilinciyle kendilerine verilen görevlere göre trafikte kural ihlalleri yapan sürücüleri, kırmızı düdük kullanarak uyardıklarını ifade eden resimleri Twitter adresine yükleyeceklerdir.
 6. Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 4 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz.
 7. En çok beğeni alan 100 fotoğraf ödüle hak kazanmış olacaktır. Ödül olarak 100 bisiklet verilecektir.
 8. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, gerek duyduğu fotoğrafların orijinallerini isteme ve kullanma hakkına sahiptir.
 9. Yüklenen fotoğraflarda istenilen filtre, efekt ve görüntü işleme tekniği kullanılabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur.
 10. Yarışmaya katılım için, @TrafikEgm Twitter hesabının takip edilmesi, açıklama kısmına #KırmızıDüdük hashtag’inin yazılması ve @TrafikEgm hesabının etiketlenmesi gerekmektedir.
 11. Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Twitter kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri gerekmektedir.
 12. Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.
 13. Yarışma sonuçları @TrafikEgm Twitter hesabından kazananların Twitter kullanıcı bilgileri paylaşılarak ilan edilecektir. Kazanan yarışmacılar ile Twitter üzerinden mesaj ile ödüllerin teslimatı hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Bu süreçte cevap alamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
 14. Gönderilen fotoğrafların yarışmacı tarafından veya ebeveynleri tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
 15. Bu yarışmanın Twitter platformu ile direkt bir ilgisi bulunmamaktadır. Twitter’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeple Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı sorumlu tutulmaz.
 16. Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartları” okuyup kabul etmiş sayılırlar.
 17. 31.08.2018 yarışmanın son katılım tarihidir.
 
YARIŞMACILARIN GÖREVLERİ
 1. Araçta bulunan herkesin Emniyet Kemerlerinin takılı olmasını sağla.
 2. Arabadaki bütün çocukların arkada çocuk koltuğunda yolculuk yapmalarını sağla.
 3. Araba süren herkese yolculuk sırasında cep telefonu ile konuşmaların kazaya neden olabileceğini söyle.
 4. “Araba süren herkese şunu söyle; aşırı hız yolu kısaltmaz aksine bizi sevdiklerimizden uzaklaştırır.”
  UYMAYANLARI DÜDÜKLE UYAR!
 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • Antalya Valiliği
 • Polis Akademisi
 • Polis Bakım ve Yardım Sandığı
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Radyosu
 • Polis Eşleri Derneği
 • Göç İdaresi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • BİMER